czwartek, 16 maja 2024 12:43

Zwycięski mecz Pogoni

W sobotnim meczu Pogoń Siedlce pokonała na własnym stadionie ekipę z Nowego Dworu Mazowieckiego 2:1 po bramkach Adama Czerkasa i Bartosza Tarachulskiego. Wyrównujące trafienie dla gości zdobył Rafał Melon.

Spotkanie rozpoczęli gospodarze i to oni pierwsi szukali swojej szansy w ataku.  Już w szóstej minucie dynamiczna akcja Krystiana Wójcika, który podał do Odunki zakończyła się strzałem ponad bramką Damiana Guzka. Kilkanaście minut później wygrany pojedynek Jarosława Ratajczaka w środku pola dał szansę na próbę ataku z lewego skrzydła. Zagranie Adama Czerkasa jest jednak zablokowane.  Choć oba zespoły stwarzały sobie szanse, ani Pogoń ani Świt nie potrafiły ulokować piłki w siatce. Sytuacja zmieniła się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy gdy do wykonania rzutu wolnego zmierzał Jarosław Ratajczak. Centra tego młodego zawodnika dała pierwszą akcję strzelecką, którą niepewnie wypiąstkował bramkarz. Adam Czerkas poszedł jednak na dobitkę i bezbłędnie zagłówkował pokonując bramkarza gości. Zatem przewagę z punktu widzenia psychologicznego przez zejściem do szatni miał zespół gospodarzy.

Drugą odsłonę mocno rozpoczęli goście. Dużo walki na boisku, drużyny traciły posiadanie piłki już w środku pola. Składniejsza akcja Stromecki- Wójcik przerwana została przez gwizdek sędziego. Pogoń raz po raz uruchamiała swoich napastników, ale akcje te nie były wykorzystane. W odpowiedzi Rafał Melon strzałem z dystansu zaskoczył Jacka Kozaczyńskiego i dał wyrównanie swojemu zespołowi. Agresywnie próbowała odpowiedzieć Pogoń.Pressing w polu bramkowym gości, liczne akcje Krystiana Wójcika oraz dynamiczne kontrataki musiały się skończyć zdobyciem zwycięskiej bramki. W osiemdziesiątej szóstej minucie to gospodarze objęli prowadzenie po celnym uderzeniu głową Bartosza Tarachulskiego.

Ostatecznie to Pogoń odnosi drugie zwycięstwo w sezonie 2013/2014 i podtrzymuje passę meczy bez porażki na własnym obiekcie, która rozpoczęła się już w poprzednim sezonie. Następne spotkanie Siedlczanie rozegrają w Radomiu z miejscowym Radomiakiem.