Czwartek, 21.06.2018, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Dni Siedlec

  • 6.09.2017, 11:39
Dni Siedlec
Wojskowa przysięga, klasyki motoryzacji i koncert „Najpiękniejszych Arii Świata” – tak upłynął ostatni dzień obchodów święta Siedlec.

W niedzielę na stadionie miejskim w Siedlcach przysięgę złożyło 81 żołnierzy Batalionów Obrony Terytorialnej. Wcześniej członkowie BOT-u przeszli 16-dniowe, podstawowe szkolenia. Żołnierze Batalionów Obrony Terytorialnej z naszego regionu wchodzą w skład 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk Władysława Liniarskiego. Uroczystość złożenia przez nich przysięgi obserwowali członkowie rodzin, znajomi oraz władze miasta i wojskowi dowódcy. Władze państwowe reprezentował sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony narodowej, wiceminister Michał Dworczyk oraz parlamentarzyści z Mazowsza i Podlasia. 
W uroczystości udział wzięli też reprezentanci organizacji kombatanckich, harcerze i klasy mundurowe siedleckich szkół. Wydarzenie było też okazją do wręczenia medali i odznak państwowych. 

W niedzielę stare auta i motocykle wyruszyły na trasę  piątej już edycji Siedleckiego Rajdu Oldtimerów. Podróżujący zabytkowymi motocyklami i samochodami do pokonania mięli 70-kilometrową trasę, wiodącą urokliwymi zakątkami naszego regionu. Na starcie pojawiło się 50 załóg. Nie zabrakło amerykańskich wozów, jak i dobrze znanych wszystkim polskich klasyków. 

Na Placu Gen. Sikorskiego kilkuset Mieszkańców Miasta wysłuchało "Najpiękniejszych Arii Świata". Podczas ostatniego koncertu w ramach Dni Siedlec, wystąpili: Orkiestra Wojskowa z Siedlec, Orkiestra Symfoniczna i Chór Miasta Siedlce, Chór Ziemi Zamojskiej oraz soliści. Koncert poprowadził  Mariusz Orzełowski, zaś całością dyrygował kpt. Dariusz Kaczmarski. 
Koncert dedykowany był mieszkańcom z okazji 470-lecia nadania Siedlcom praw miejskich.

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe