Czwartek, 21.06.2018, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

IBUK Libra

  • 8.09.2017, 13:54 (aktualizacja 08.09.2017 13:58)
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach
IBUK Libra
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do bezpłatnego korzystania z nowego zasobu e-booków na platformie książek elektronicznych IBUK Libra.

We wrześniu 2017 roku MBP wykupiła dostęp do wybranych publikacji elektronicznych, głównie z zakresu literatury pięknej oraz popularnonaukowej.

IBUK Libra to pierwsza w Polsce Czytelnia Internetowa, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Wystarczy podłączenie do Internetu.

Jak korzystać z Czytelni IBUK Libra?

Aby otrzymać bezpłatny dostęp do e-księgozbioru, należy zgłosić się do Centrum Obsługi Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach i poprosić o KOD PIN. Jest on wydawany każdemu zarejestrowanemu czytelnikowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach, po okazaniu Karty Bibliotecznej. Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę - w bibliotece, domu, pracy, szkole – wszędzie gdzie jest internet.

W czytelni online można:

-  skorzystać z szybkiego podglądu pełnych tekstów lub stworzyć własną półkę z książkami

- sprawdzać znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN

- dodawać zakładki

- robić własne notatki bezpośrednio w książce

- wyszukiwać słowa i frazy

-  tagować ważne fragmenty i zaznaczać kolorami

Katalog IBUK Libra wraz z szybkim podglądem treści działa w każdej przeglądarce internetowej. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Serdecznie zapraszamy!

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe