Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Integracja „Na ludową nutę”

  • 12.10.2017, 08:19
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
Integracja „Na ludową nutę”
Niepełnosprawni z regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów i diecezji siedleckiej mieli okazje pokazać swoje talenty podczas XVII Edycji Koncertu Integracyjnego „Ten Sam Świat”, który odbył się 10 października 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Tegoroczna impreza, zorganizowana przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach, miała hasło „Na ludową nutę”. Niepełnosprawni (dzieci, młodzież i osoby starsze) oraz ich sprawni koledzy z 27 placówek, prezentowali dorobek kulturowy Mazowsza i polski folklor.

– Każdego roku proponujemy inną tematykę. Teraz chcieliśmy pokazać, że ludowość jest w modzie, warto o niej pamiętać i ją przypominać. Jest to cenna i ważna inicjatywa będąca okazją do prezentacji  ludowego dorobku i popularyzacji tych tradycji w społeczeństwie, jak również zachowania folkloru dla pokoleń – podkreśliła Katarzyna Pieniak, kierownik CDS WTZ w Siedlcach.

Honorowym patronatem koncert objęli: Biskup Siedlecki ks. Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

- Takie koncerty mają niesamowitą wartość. Za kulisami było widać wielki stres i przejęcie, z jakim uczestnicy podchodzili do swojego występu. Mimo to, kiedy wychodzili na scenę, stres zmieniał się w radość. Poprzez wspólną zabawę było czuć atmosferę bez podziałów między ludźmi. Caritas w swojej misji chce promować działalność, w której pragniemy zauważyć człowieka, a nie jego ograniczenia. Żadne bariery – ani umysłowe, ani fizyczne – nie mają znaczenia, jeżeli chodzi o wspólną zabawę i integrację – podsumował ks. Paweł Wojdat, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej. I zaznaczył:

- Wielu uczestników pierwszy raz wyszło na scenę, zwłaszcza ci najmniejsi. Ich występy były bardzo dobrze przygotowane – i tutaj ukłon w stronę osób pracujących z nimi na co dzień. Dziękuję im za obecność i żywe zainteresowanie, a organizatorom - za przygotowanie koncertu. 

Każdy z występujących otrzymał na scenie upominek oraz na zakończenie słodki poczęstunek, a placówki – specjalną statuetkę.

 

 

Caritas Diecezji Siedleckiej
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe