Czwartek, 22.02.2018, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Na uczestników czeka 30 miejsc w Środowiskowym Domu Samopomocy

  • 8.11.2017, 13:30 (aktualizacja 08.11.2017 12:45)
Na uczestników czeka 30 miejsc w Środowiskowym Domu Samopomocy
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej współfinansuje powstanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej. To będzie pierwsza tego typu placówka w promieniu 50 kilometrów.

Jeszcze w tym roku w Białej Podlaskiej zacznie funkcjonować Środowiskowy Dom Samopomocy typu C. Rada miasta przeznaczyła na ten cel nieruchomość przy ul. Brzeskiej.  Dzięki staraniom prezydenta Dariusza Stefaniuka, działalność instytucji wesprze Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 
Dom będzie placówką pobytu dziennego dla 30 pełnoletnich osób z zaburzeniami psychicznymi. Uczestnicy będą mogli liczyć na kompleksową obsługę zapewnioną przez wykwalifikowaną kadrę.
Choć trwa jeszcze remont budynku, to już teraz można składać wnioski o skierowanie na pobyt dzienny. Dokumenty należy złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, dołączając zaświadczenie lekarskie, wydane przez lekarza psychiatrę lub neurologa. Jednocześnie należy przedstawić zaświadczenie lekarza rodzinnego o stanie zdrowia i o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach domu.
Dom będzie czynny od poniedziałku do piątku a uczestnicy w ramach terapii otrzymają ciepły posiłek.

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe