Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Konferencja Archiwoznawcza

  • 9.11.2017, 09:53 (aktualizacja 09.11.2017 10:04)
  • Ewa Ryłko
Konferencja Archiwoznawcza fot. Ciekawe Podlasie
W dniach 16-17 listopada 2017 r. w Siedlcach odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona badaniom archiwoznawczym. To największe dotychczas w Siedlcach wydarzenie związane z archiwistyką swoim patronatem objęli Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych oraz Prezydent Miasta Siedlce.

Odbędzie się ono w ramach nowego cyklu konferencji pod ogólną nazwą Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze, którego organizatorami są: Archiwum Diecezji Siedleckiej, Archiwum Państwowe w Siedlcach, Fundacja Rozwoju Badań Regionalnych Sigillum, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Zakład Archiwistyki i Archiwum Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. 

Celem konferencji jest prezentacja efektów badań archiwoznawczych prowadzonych aktualnie w Polsce. W I Siedleckich Spotkaniach Archiwoznawczych, które przez dwa dni odbywać się będą w Archiwum Państwowym oraz na UPH, wystąpi ponad 40 referentów reprezentujących 22 ośrodki naukowe w Polsce. 

Tematem pierwszych Spotkań są: „Archiwalia i zbiory nieznane, zapomniane, niechciane”. Badacze z Siedlec i goście z innych miejsc Polski podejmować będą problematykę dokumentów szerzej nieznanych, przypominać o wydających się dziś zapomnianymi przez szersze grono odbiorców oraz omawiać te, które - być może - z jakichś powodów są również niewygodne.

W programie konferencji przewidziano też zwiedzanie Siedlec oraz odwiedziny w Muzeum Diecezjalnym
 

Ewa Ryłko
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe