Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Stowarzyszenie Wspólny Świat uzyska dofinansowanie budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem

  • 10.11.2017, 10:26
  • Ewa Ryłko
Stowarzyszenie Wspólny Świat uzyska dofinansowanie budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem
Projekt „CENTRUM POMOCY OSOBOM Z AUTYZMEM" Etap I – Budowa Ośrodka Terapii i Diagnostyki. Przedszkole dla dzieci z Autyzmem” Stowarzyszenia „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej został wybrany do dofinansowania w działaniu „Infrastruktura usług społecznych” RPO WL 2014-2020. Przedsięwzięcie uzyska dofinansowanie w kwocie 2 936 747,17 zł, co stanowi niespełna połowę środków potrzebnych na realizację całości budowy.

- Bardzo się cieszę z tej informacji. Wszystkie nasze plany powoli się materializują. Marzenia o rozpoczęciu budowy centrum znajdują potwierdzenie, jest to efekt naszych aktywnych zabiegów o pozyskiwanie środków na ten cel – mówi Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia. -Już teraz borykamy się z problemami lokalowymi, naszych podopiecznych przybywa, tworzymy nowe grupy, ale także nowe miejsca pracy dla naszej kadry. Teraz musimy skupić się na działaniach , które pozwolą nam zabezpieczyć nasz wkład własny do inwestycji, a także zdobyć wsparcie na realizację kolejnych jej etapów. Dlatego tak ważne są zabiegi o pozyskanie wsparcia sponsorów, darczyńców oraz wpłat z kampanii 1%- dodaje prezes Stowarzyszenia.
Ideą zbudowania Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem jest zorganizowanie systemu wsparcia osób z autyzmem na przestrzeni całego życia. Dlatego też centrum składać się będzie z uzupełniających się ośrodków tworzących kompleks połączonych funkcjonalnie obiektów. Pierwszy etap to ośrodek terapii i diagnostyki oraz przedszkole dla dzieci z autyzmem. Ale w planach są kolejne fazy inwestycji: budowa szkoły podstawowej dla dzieci z autyzmem , następnie szkoły przysposabiającej do pracy i środowiskowy dom samopomocy, a ostatnim etapem mieszkania treningowe – dom pobytu stałego dla osób dorosłych z autyzmem.
 

Ewa Ryłko
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe