Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

W Białej Podlaskiej powstanie komitet organizacyjny obchodów stulecia odzyskania niepodległości

  • 13.11.2017, 13:30
W Białej Podlaskiej powstanie komitet organizacyjny obchodów stulecia odzyskania niepodległości
Uroczystości pod Orłem Niepodległości oraz wieczorny koncert patriotyczny w auli AWF - tak wyglądały obchody 11 listopada w Białej Podlaskiej.

Celebrowanie narodowego święta w Białej Podlaskiej zainaugurowała msza święta w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Później uczestnicy przeszli w pochodzie na plac Wolności pod pomnik Orła Niepodległości. 
11 listopada symbolicznie zainaugurowano przygotowania do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności. Prezydent Dariusz Stefaniuk zapowiedział powstanie komitetu organizacyjnego, w którego skład wejdą przedstawiciele wielu miejskich środowisk. W uroczystościach wzięli udział bialscy parlamentarzyści senator Grzegorz Bierecki oraz poseł Janusz Szewczak. 
Odczytano apel pamięci, kilkanaście delegacji, w tym przedstawiciele Telewizji Wschód, złożyli wiązanki kwiatów. Na zakończenie częstowano mieszkańców grochówką oraz śpiewano pieśni patriotyczne wraz z chórem „Echo Podlasia”.
Wieczorem w auli Akademii Wychowania Fizycznego zorganizowano koncert poświęcony odzyskaniu niepodległości oraz wybitnemu bialczaninowi, Bogusławowi Kaczyńskiemu. Zainaugurował on obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na scenie zobaczyliśmy m.in. Agatę Steczkowską, Małgorzatę Długosz i Piotra Rafałko. 
Szereg wydarzeń towarzyszących zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna oraz Bialskie Centrum Kultury. 

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe