Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

11 listopada w Siedlcach

  • 13.11.2017, 13:36
11 listopada w Siedlcach
Szereg imprez, wystaw i koncertów czekało na siedlczan z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości 11 listopada w Siedlcach rozpoczęły się tradycyjnie pod Pomnikiem Wolności. Przemówienie wygłosił prezydent Wojciech Kudelski. Przywołał on nazwiska dowódców, którzy którym zawdzięczamy niepodległość, ale przypomniał też, że przez pół wieku  Polska nie była wolnym krajem.
Prezydent zaapelował też do siedlczan, aby dbali o swoją tożsamość, poruszył też wątek licznych zmian w mieście jakie nastąpiły w wolnej Polsce i ostatniej dekadzie. 

Delegacje urzędów, instytucji, szkół, stowarzyszeń i firm złożyły wieńce i zapaliły znicze. Wśród nich byli też reprezentanci Telewizji Wschód. 
Na skwerze przed siedleckim Urzędem Miasta pojawiła się wystawa plenerowa pt. „Józef Piłsudski – służba Ojczyźnie”. Zorganizowali ją  Fundacja Gazety Podlaskiej im. Tadeusza Kłopotowskiego i Miejski Ośrodek Kultury. 

Koncertu piosenki patriotycznej w wykonaniu najmłodszych można było posłuchać m.in. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Publiczność śpiewała razem z młodzieżą. Placówka udostępniła też wszystkie aktualne wystawy. W muzealnych wnętrzach swoje eksponaty prezentowali członkowie klubu kolekcjonera. 
Na skwerze pod Jackiem można było zobaczyć pokazy sprzętu wojskowego z kolekcji Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach. Na zziębniętych czekała gorąca wojskowa grochówka. 

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe