Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Oszuści dzwonią do mieszkańców Siedlec

  • 14.11.2017, 13:39
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Oszuści dzwonią do mieszkańców Siedlec
14 listopada br. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach otrzymał już trzy zgłoszenia od mieszkańców miasta o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”.

Do jednego z mieszkańców Siedlec  zadzwonił  dziś mężczyzna podający się za policjanta i poinformował, że  jego córka miała wypadek na terenie Warszawy i potrzeba  80 tysięcy złotych aby sprawę „załatwić” i jak się wyraził żeby kobieta nie trafiła w ręce prokuratora. Na szczęście mężczyzna nie dał ponieść się emocjom, rozłączył rozmowę i skontaktował się  z Komendą Miejską Policji w Siedlcach. W związku  z kolejnymi zgłoszeniami o próbach wyłudzenia pieniędzy, przypominamy aby w przypadku, gdy otrzymujemy telefon od osoby, która twierdzi, że jest krewnym - synem, wnuczkiem lub policjantem i w czasie tej rozmowy prosi o udzielenie pomocy i pożyczkę  nie reagować na takie telefony. Tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to na pewno  oszuści. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy! W takim przypadku należy połączyć się  z najbliższą jednostką policji  lub zadzwonić na nr alarmowy 997  albo 112. Trzeba jednak pamiętać aby dokonać prawidłowego rozłączenia rozmowy z potencjalnym oszustem.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe