Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Konkurs „Policjanci w służbie historii”

  • 14.11.2017, 14:36
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Instytut Pamięci Narodowej wraz z Komendą Główną Policji organizuje drugą edycję konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, w których programy nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji.

Celem projektu jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski oraz wzmocnienie etosu służby policyjnej. Uczestnicy konkursu będą mieli możliwość udziału w warsztatach historycznych, które zostaną  zorganizowane przez Oddziały Pamięci Narodowej. Nagrodą jest zagraniczny wyjazd edukacyjny wraz z określoną w regulaminie kwotą pieniężną.

Zadania uczestników konkursu:

Uczniowie w 2-3 osobowej grupie wraz z opiekunem merytorycznym mają odnaleźć w swojej okolicy i opisać miejsce pamięci związane z wkładem Policji w budowanie polskiej państwowości, nagrać film (1,5- 3 min) prezentujący sylwetkę policjanta  związanego z przedmiotowym miejscem pamięci oraz być wzorem służby na rzecz Państwa Polskiego, zorganizować „żywą lekcję historii” dla  rówieśników  lub młodszych uczniów, prezentującą historie wybranego wcześniej miejsca pamięci i postać policjanta.

Zgłoszenie następuje poprzez założenie konta i rejestrację zespołu na platformie internetowej konkursu : www.policjanciwhistorii.ipn.gov.pl do dnia 30 listopada 2017 roku.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe