Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

WIDZĘ - ROZMAWIAM - REAGUJĘ

  • 6.12.2017, 10:52
  • Ewa Ryłko
WIDZĘ - ROZMAWIAM - REAGUJĘ
Konferencja inaugurująca kampanię "Widzę-rozmawiam-reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież" odbędzie się 7 grudnia w sali widowiskowej "Podlasie" MOK przy ul. Sienkiewicza 63.

Organizatorami spotkania, podczas którego dużo będzie mówiło się o sprawach istotnych są Centrum Kształcenia Ustawicznego, Komenda Miejska Policji i Szkoła Podstawowa nr 11
w Siedlcach. Wykłady i prelekcje w sali widowiskowej "Podlasie"MOK przy ul. Sienkiewicza 63 rozpoczną się o godz. 9.00.

Prelegentami będą specjaliści znani z telewizyjnych programów edukacyjnych, osoby z wykształceniem merytorycznym, a także wiedzą praktyczną. Jako pierwsi wystąpią prof. Mariusz Jędrzejko i Leszek Roszczenko. Panowie opowiedzą o zachowaniach ryzykownych nastolatków i wyjaśnią, dlaczego młodzi ludzie je podejmują oraz jak sobie z tym radzić.

Prof. Bartosz Łoza z Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego omówi zagrożenia samobójcze i powie jak im przeciwdziałać. Piotr Sarnowski, terapeuta uzależnień, pokaże i omówi film nt. terapii osoby uzależnionej od alkoholu, która buduje swoje życie w trzeźwości. Łukasz Sidorowicz, terapeuta uzależnień i współuzależnienia, porozmawia z młodym mężczyzną o tym, jak przeszedł on przez uzależnienie od dopalaczy i rozpoczął życie na nowo.

Rejestracja od godziny 8:30. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy pod nr tel 516-003-693. 539-013-090 lub 257943367.

To nie pierwsza taka kampania edukacyjno-informacyjna, adresowana do nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli instytucji samorządowych, służb mundurowych i rodziców. Tym razem organizatorzy nie poprzestają na konferencji dla dorosłych, ale włączą w nią również uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Kampanię "Widzę-rozmawiam-reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież", trwającą cały rok szkolny 2017/2018, zakończy konferencja podsumowująca działania organizatorów w czerwcu 2018 roku.

Konferencja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

 

Ewa Ryłko
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe