Wtorek, 20.11.2018, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Dzień Odblasków 2017

  • 6.12.2017, 12:06
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Dzień Odblasków 2017
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, w ramach ogólnokrajowej akcji zaplanowali tzw. „Dzień Odblasków 2017”. Celem planowanych działań jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych.

Policjanci będą przekonywać pieszych do noszenia „odblasków” nie tylko po zapadnięciu zmroku poza terenem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Jesienią i zimą odblaski nabierają szczególnego znaczenia. Długie, ciemne popołudnia, ciemne poranki, mgły, opady deszczu czy śniegu nie sprzyjają uczestnikom ruchu drogowego. Nie bez znaczenia jest fakt, że wiele osób nosi ubrania w  ciemnych kolorach. Zgodnie z prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150-metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał. W całym powiecie siedleckim Policjanci drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzić będą działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Będzie można ich spotkać wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe