Wtorek, 20.11.2018, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

UWAGA ZŁODZIEJ

  • 7.12.2017, 10:14
  • Ewa Ryłko
UWAGA ZŁODZIEJ
W związku z licznymi włamaniami do altan Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Złote Piaski” w Siedlcach organizuje otwarte posiedzenie ogrodowej Komisji Bezpieczeństwa, na którym zostanie omówiony problem kilkuset włamań do altan działkowych i sposobu rozwiązania tego problemu. 12 grudnia o godz. 15:00 zapraszamy do Biura Zarządu!

Od kilku miesięcy wpływają do Zarządu informacje o włamaniach do altan. Szacujemy, że doszło do ponad stu aktów wandalizmu na terenie ogrodu. Włamania do altan dokonywane są zawsze w ten sam sposób, poprzez wybicie szyby w oknach, które nie są zabezpieczone kratami. Sprawca lub sprawcy wchodzą do środka, gdzie wyszukują tylko i wyłącznie markowych narzędzi i odzieży. Inne narzędzia i przedmioty są pozostawiane. Sprawcy bezkarnie przebywają kilka godzin w domkach.
Większość przypadków włamań działkowcy zgłosili Policji. Zarząd również podjął działania w granicach swych możliwości. Prezes patrolował wraz z dzielnicowym teren ogrodu wskazując miejsca, w których najczęściej dochodziło do włamań. Prezes ROD Jerzy PSTRĄGOWSKI i I Wiceprezes Krzysztof CZYŻEWSKI spotkali się z Komendantem Miejskim Policji, gdzie ustalono, że zostaną przekazane Policji klucze do bram ogrodowych, a Policja zwiększy liczbę patroli. Prowadzona jest także akcja rejestrowania zdarzeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Niestety prowadzone działania nie przynoszą żadnego skutku. Chociaż włamań dokonywano zawsze tego samego dnia tygodnia i w określonych godzinach, Policja nie zdołała zatrzymać sprawców.

Zarząd podjął dalsze działania powołując Komisję Bezpieczeństwa, która będzie miała za zadanie między innymi zorganizowanie spotkania z poszkodowanymi działkowcami, zebranie danych o ilości włamań i wypracowanie na walne zebranie propozycji dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa na terenie ROD, a w szczególności możliwość monitorowania ROD przez specjalistyczne formacje ochronne.
 

Ewa Ryłko
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe