Czwartek, 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Policjanci i bibliotekarze uczą bezpieczeństwa

  • 9.02.2018, 09:48 (aktualizacja 09.02.2018 10:05)
Policjanci i bibliotekarze uczą bezpieczeństwa
Komenda Miejska Policji w Siedlcach wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną od wystartowała z programem profilaktyczno - edukacyjnym dla przedszkolaków i dzieci pod nazwą „Czytam – wiem – jestem bezpieczny”.

„Czytam – wiem – jestem bezpieczny” to mowy projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych z Siedlec który realizują wspólnie bibliotekarze Miejskiej Książnicy i policjanci z Komendy Policji. Jedno z pierwszych spotkań w ramach tego projektu odbyło w Szkołę Podstawowej nr 5 w Siedlcach im. Władysława Rawicza.


Podczas spotkania dzieci z klasy III B rozmawiały z organizatorami o bezpieczeństwie w ruchu drogowy, oraz o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu w szkole, domu i na podwórku. Uczestnicy obejrzeli krótkie filmy dotyczące prawidłowego zachowania na drodze, jak też właściwego zachowania w trakcie spotkania nieznanego im psa. Dzieci dowiedziały się też jak bezpiecznie postępować w przypadku kontaktu z petardami i fajerwerkami. Zajęcia dla uczniów poprowadzili wspólnie  Magdalena Sutryk – pracownik  siedleckiej biblioteki oraz podinsp. Jerzy Długosz wraz z  dzielnicowymi KMP Siedlce: asp. szt. Andrzejem Celińskim oraz mł. asp. Krzysztofem Zalewskim. Podczas  zajęć  najmłodsi  mieli okazję poznania  lektur w których także pojawiają się problemy związane z zagrożeniami. Policjanci i bibliotekarze zapraszają kolejne szkoły do udziału w zajęciach. 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe