Promocji książki towarzyszyć będą:
Wykład dr inż. Sebastiana Różyckiego
wystawa zdjęć Natalii Zalewskiej pt.: „Zobaczyć zapomniane"
występ muzyczny Kacpra Jastrzębskiego.
MGR INŻ. NATALIA ZALEWSKA
Urodzona w Sokołowie Podlaskim. Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Politechniki Warszawskiej. Obecnie pracuje w Departamencie Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Fotografia to jej pasja, a zdjęcia to odbicie tego jak widzi świat. Pomysłodawca kilku niezależnych projektów fotograficznych, które realizuje z przyjaciółmi.
Dr INŻ. Sebastian Różycki
Absolwent Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. W swojej pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami badawczymi z zakresu Teledetekcji (w szczególności geometrycznymi aspektami opracowania wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych) oraz Systemów Informacji Przestrzennej (w zakresie wykorzystania SIP w zarządzaniu kryzysowym, zastosowania wolnego oprogramowania w nauczaniu SIP). Od 2013 roku wykorzystuje archiwalne i aktualne zdjęcia lotnicze, dane ze skaningu laserowego i materiały kartograficzne do poszukiwania grobów masowych. Współpracuje m. in. z Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, Komisją Rabiniczną ds. Cmentarzy oraz z dr hab. Krzysztofem Szwagrzykiem w ramach projektu realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956”.
MGR INŻ. Marek Michalski
Absolwent Politechniki Śląskiej oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, współpracownik Instytutu Pamięci Narodowej (Biura Poszukiwań i Identyfikacji), Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince oraz Dolnośląskiego Towarzystwa Historycznego. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół wydarzeń mających miejsce w okresie II Wojny Światowej. Zawodowo oraz prywatnie związany z Górnym Śląskim. Autor oraz współautor artykułów historycznych i popularno-naukowych.
DR Edward Kopówka
Absolwent II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi i Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach. W 2009 roku uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych na Akademii Podlaskiej w Siedlcach, gdzie obronił dysertację na temat Żydzi w Siedlcach XIX-XX w. Od 1996 roku pracuje na stanowisku kierownika Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, będącego oddziałem Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Poświęca się pracy naukowej, prowadzi badania oraz uczestniczy w zajęciach i konferencjach organizowanych w kraju i za granicą. Jest autorem i współautorem 11 książek, 21 artykułów naukowych, 74 artykułów prasowych, głównie z dziedziny II wojny światowej i studiów nad Holokaustem.
Komentarze