Czym są pożyczki przez telefon?
Rynek technologiczny mocno zazębia się z finansowym tworząc wiele nowych rozwiązań. Ułatwiają one konsumentom codzienne funkcjonowanie. Jednym z atrakcyjnych sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy są szybkie pożyczki przez telefon. Co oznaczają one w praktyce? Ubieganie się o pożyczkę przez telefon daje możliwość złożenia aplikacji o dodatkowe pieniądze w trakcie rozmowy z konsultantem wybranej firmy. Do zadań pożyczkobiorcy należy:
- wybranie odpowiedniego pożyczkodawcy;
- wykonanie telefonu pod wskazany w ofercie numer;
- wskazanie interesującej nas kwoty pożyczki oraz okresu jej spłaty;
- podanie pożyczkodawcy danych niezbędnych do zawarcia transakcji;
- potwierdzenie swojej tożsamości poprzez odpowiedź na zadane przez pracownika firmy pytania;
- oczekiwanie na decyzję kredytową i przelew pieniędzy.
Pożyczka sms na dowód osobisty - kto może o nią wnioskować?
Niektóre instytucje finansowe chętnie udzielają pożyczki za pomocą wiadomości SMS. Pożyczka SMS na dowód osobisty charakteryzuje się formalnościami ograniczonymi do minimum. Złożenie swojej aplikacji polega na wysłaniu SMSa do pożyczkodawcy. W treści wiadomości należy podać dane pochodzące m.in. z naszego dowodu tożsamości:
- imię i nazwisko;
- stały adres zamieszkania;
- kwotę pożyczki oraz czas jej spłaty;
- numer PESEL;
- numer dowodu osobistego;
- numer rachunku bankowego.
Pamiętajmy, aby podane informacje oddzielić spacjami. Warto także sprawdzić ich poprawność przed wysłaniem zgłoszenia. Odpowiedź na naszą prośbę powinniśmy otrzymać w kilkanaście minut.
Pożyczka w aplikacji mobilnej - jak potwierdzić swoje dane?
Telefon nie tylko służy do komunikacji. Za jego pomocą możemy także wnioskować o pożyczkę przez internet. W tym celu wystarczy wejść na wybraną stronę internetową, wybrać parametry naszej pożyczki i wypełnić krótki wniosek. Pożyczkodawca po jego otrzymaniu może wymagać potwierdzenia naszej tożsamości. Dokonamy tego za pomocą:
- przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 grosza lub złotówki;
- usługi Kontomatik czy Instantor;
- telefonu;
- lub pracownika firmy kurierskiej.
Niektóre firmy pożyczkowe czy banki oferujące kredyt gotówkowy stworzyły specjalne aplikacje. Z ich pomocą złożenie wniosku w wybranej instytucji jest znacznie łatwiejsze. Wystarczy, że zainstalujemy na naszym telefonie czy tablecie wybrany program i za jego pomocą wyślemy swoje zgłoszenie.
Wady i zalety pożyczki przez telefon
Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę przez telefon, musimy być świadomi nie tylko jej zalet, ale i wad. Do mocnych stron tego typu rozwiązania należą:
- dostępność - o pożyczkę możemy wnioskować z dowolnego miejsca;
- minimum formalności - do złożenia wniosku potrzebne są nam dane pochodzące z dowodu osobistego;
- brak obowiązku posiadania dostępu do internetu;
- możliwość pozyskania gotówki w oparciu o stały dochód
- brak obowiązku posiadania konta w banku.
Pożyczka telefoniczna może zostać zaciągnięta wyłącznie w godzinach pracy konsultantów. Bardzo często nie pracują oni w weekendy i święta. W godzinach wieczornych kontakt z nimi również może być utrudniony. To niewątpliwie duży minus. Poza tym opłaty za połączenie z firmami pozabankowymi bywają wysokie.
Jak płacić telefonem raty pożyczki?
Jak się okazuje, nie tylko możemy sięgnąć po pożyczkę za pomocą telefonu. Istnieje możliwość dokonania płatności za pożyczkę za pomocą smartfona. Proces ten możliwy jest dzięki bankowości internetowej połączonej z usługą BLIK. Spłata pożyczki z jej pomocą odbywa się podczas rozmowy z konsultantem firmy, w której chcemy spłacić zadłużenie. Wystarczy, że zalogujemy się do naszego banku za pomocą aplikacji telefonicznej i wygenerujemy specjalny kod BLIK. Następnie podamy go naszemu rozmówcy. Ten wprowadzi cyfry do specjalnego systemu. Gdy transakcja zostanie przez nas zatwierdzona, pieniądze z naszego konta trafią do wierzyciela. Rozwój technologiczny daje nam wiele możliwości. Warto z nich skorzystać, bo nie tylko ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, ale przede wszystkim są bezpieczne. Dane, które pobierają od nas różne systemu są szyfrowane i nie trafiają w ręce osób trzecich.