sobota, 27 czerwca 2026 03:06
Reklama

Nowy most na Bugu połączył Podlaskie i Mazowsze

Na rzece Bug otwarto nowy most, który łączy województwo podlaskie z mazowieckim. Przeprawa o długości 412 metrów połączyła miejscowość Granne w gminie Perlejewo (powiat siemiatycki) z Krzemieniem w gminie Jabłonna-Lacka (powiat sokołowski). To największa tego typu konstrukcja na Bugu w tej części kraju.
Kliknij aby odtworzyć

Inwestycja została zrealizowana dzięki współpracy samorządów województw mazowieckiego i podlaskiego oraz wsparciu z funduszy rządowych i unijnych. Most posiada dwa pasy ruchu, chodnik dla pieszych oraz ścieżkę rowerową, co zwiększy bezpieczeństwo i dostępność komunikacyjną całego regionu.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama