piątek, 17 maja 2024 17:34

PG 4 mistrzem Gimnazjalnej Ligi Rugby

Rozegrano trzeci, finałowy turniej Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag organizowanej przez Miejski Klub Rugby, w finale po raz trzeci spotkały się Publiczne Gimnazjum nr 4 i nr 2, tym razem 5:3 zwyciężyła „Czwórka” zdobywając pierwszy tytuł Mistrza Ligi Gimnazjalnej.

Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach, zespoły zostały rozstawione na podstawie wyników II turnieju. Zdecydowanie Grupę B wygrało Gimnazjum nr 4, w Grupie A Gimnazjum nr 4 zremisowało 5:5 z Gimnazjum nr 5 i dopiero wygrana z Gimnazjum nr 1 zapewniła mu pierwsze miejsce w grupie. W meczu o V miejsce Gimnazjum w Iganiach wygrało 4:2 z Gimnazjum nr 1, trzecie miejsce wywalczyła drużyna Gimnazjum nr 5 pokonując po zaciętym meczu II drużynę Gimnazjum nr 1. W finale po raz trzeci w tym sezonie spotkały się zespoły Publicznego Gimnazjum nr 4 i Publicznego Gimnazjum nr 2, gra była wyrównana i w regulaminowym był remis 5:5. W dogrywce skuteczniej zagrała „Czwórka”, pokonując „Dwójkę” 4:3 została pierwszym Mistrzem Ligi Gimnazjalnej. Wicemistrzem została drużyna Publicznego Gimnazjum nr 2, a III miejsce zajął zespół Publicznego Gimnazjum nr 5, sklasyfikowano osiem zespołów.

Najskuteczniejszymi zawodnikami turnieju finałowego byli Jakub Powałka (PG 4, 7 przyłożeń) oraz Maciej Tokarski (PG 2), Michał Gołębiowski (PG 4), Michał Soczewka (PG 1 II), Jakub Kaczorek (PG Iganie) i Sebastian Mikołajczuk (PG 5) po 6 przyłożeń. Najskuteczniejszym zawodnikiem Ligi Gimnazjalnej został Maciej Tokarski z PG 2, w trzech turniejach zdobył 22 przyłożenia. Trofea Ligi Gimnazjalnej, pamiątkowe dyplomy za turniej finałowy i nagrody indywidualne wręczali przewodniczący Rady Miasta Piotr Karaś, sekretarz Komisji Sportu Paweł Narojek i prezes Miejskiego Klubu Rugby Krzysztof Kisieliński. Mecze sędziowali Mariusz Myrcha i Grzegorz Pliszka, sędzią głównym był Jacek Wierzbicki, technicznym Wojciech Plichta, a nad bezpieczeństwem grających czuwał Tomasz Radzikowski.

Trenerom gratulujemy przygotowania zespołów, zawodnikom kondycji i waleczności, a organizatorom wytrwałości w popularyzowaniu rugby w Siedlcach.