Dzięki staraniom ZUO, w ramach rozpoczętej, szerszej kampanii „Siedlce? Naturalnie!” powstał spot promocyjny. (patrz: www.youtube.com/watch). Ma być jednym z narzędzi dotarcia do świadomości mieszkańców Siedlec. Cała kampania ma promować postawy proekologiczne, a w szczególności selektywną zbiórkę odpadów. Celem ZUO jest wprowadzenie mody na ekologię. Aby to osiągnąć, firma chce pokazać, że ochrona przyrody - w tym segregacja odpadów - nie jest wcale taka trudna i niesie ze sobą ogrom korzyści, zarówno środowiskowych, jak i ekonomicznych. Już wkrótce można spodziewać się kolejnych akcji i pomysłów promocyjnych.
Edukacja i promowanie postaw proekologicznych zacznie się już niedługo od przedszkoli. - Nie zapominając zarazem o innych mieszkańcach naszego miasta, zamierzamy aktywizować całą naszą lokalną społeczność - informuje ZUO w Siedlcach.
Sam spot będzie wykorzystywany przy wielu okazjach i poprzez wiele nośników. Będzie zawsze do zobaczenia na kanale YouTube o nazwie „Siedlce? Naturalnie!”, jak również będzie dostępny w lokalnych mediach.
Dlaczego powinniśmy segregować śmieci?
Ostatnia, z dniem 1 września br., podwyżka cen odbioru niesegregowanych odpadów komunalnych ma skłonić większą liczbę mieszkańców Siedlec do selektywnej zbiórki tychże odpadów. Magistrat - potrzebę zmobilizowania mieszkańców do selektywnej zbiórki, tak by stała się ona podświadomą postawą - chce wywołać nie tylko bodźcami finansowymi. Nie rezygnuje się z działań edukacyjnych.
Siedlce chcą poprawić wskaźniki odzysku surowców wtórnych, ponieważ do tej pory z trudem mieszczą się w aktualnych wymaganiach. Tymczasem w najbliższych latach wymagania te będą szybko rosły, a pozostanie w tyle grozi Miastu wysokimi karami finansowymi. Różnica w cenie śmieci segregowanych i zmieszanych jest teraz zauważalna "dla kieszeni" każdego mieszkańca i być może będzie jednym z czynników mobilizujących siedlczan do selektywnej zbiórki. W tej chwili w budownictwie wielorodzinnym robi to zaledwie około 50 procent ludzi. Wskaźniki koniecznej segregacji odpadów - wprowadzone wymogami ochrony środowiska - z kolejnymi latami zaczną szybko rosnąć: do 10 procent rocznie, tak by w roku 2020 roku dojść do 50 procent. Dla porównania, w zeszłym roku Siedlce przekroczyły nieznacznie 11 procent.
Komentarze