Wtorek, 11.12.2018

Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie"

start 19.04.2018 godz. 08:30

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

koniec 19.04.2018 godz. 10:30

Lokalizacja: Siedlce

„Muzyczne Qui pro quo” i „Kalejdoskop rytmów i melodii” - koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie” dla uczniów siedleckich szkół i przedszkoli w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej.

Każdy z instrumentów, które usłyszymy należy do innej muzycznej rodziny. Czy można więc połączyć znany z subtelnego dźwięku flet z akordeonem, który w tangach brzmi zarazem drapieżnie i melancholijnie? Jaki uzyskamy efekt, gdy dodamy do nich kontrabas — instrument o najniższej skali i gitarę grającą ogniste hiszpańskie rytmy? Odpowiedzi na te pytania przyniesie koncert, w którym królować będą różnorodność, zmienność i, jak wskazuje tytuł, zabawne nieporozumienia. Jego bogaty, ułożony w zaskakujący sposób, repertuar pozwoli słuchaczom zwiedzić wiele muzycznych krain.

Dzieciom przedstawimy zaś muzyczny kalejdoskop, pełen rozmaitych barw, rytmów i melodii.

Elżbieta DROZDOWSKA/Agnieszka ROGOWIECKA – flet,
Piotr KOPIETZ/Jacek MAŁACHOWSKI – akordeon,
Adam WOCH/Mateusz KOWALSKI – gitara,
Łukasz OWCZYNNIKOW – kontrabas.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie” w roku szkolnym 2017/2018. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

W roku szkolnym 2017 / 2018 proponujemy godziny: 8.30, 9.30, 10.30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki. Bilet na 1 koncert – 5 zł za osobę. Opiekunowie GRATIS. Liczba miejsc ograniczona.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.