Sobota, 16.02.2019

"We Are"

start 22.09.2018 godz. 18:00

CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

koniec 22.09.2018 godz. 19:00

Lokalizacja: Siedlce, ul. Bpa I. Świrskiego 31

ROZBIEG. Nowy Festiwal Sztuki Tańca w Siedlcach
godz. 16:00 – Aleksandra Borys „Momentum* gdzie materia spotyka antymaterię”
godz. 18:00 Teatr Tańca Caro "We Are"
 

22 września godz. 16:00 
Aleksandra Borys „Momentum* gdzie materia spotyka antymaterię”

Idea i wykonanie: Aleksandra Borys Zrealizowane dzięki wsparciu: LABverde Art Immertion Program in the Amazon, Fundacja Burdag/ Studio Burdag, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

W rzeczywistości multikryzysu — ekologicznego, ekonomicznego, społecznościowego i politycznego — szukając celowości sztuki tańca w dzisiejszym świecie, praca oferuje spotkanie skupione na choreografii zgłębiającej autentyczność, cielesność/ fizyczność, akceptację, potrzebę dbałości oraz otwartości fizycznej. Solo eksperymentuje z ideą ciała ludzkiego jako przedłużenia otaczającego go środowiska. Ten eksperyment choreograficzny bazuje na idei ruchu jako materializacji spotkania materii z antymaterią, widza z performerem.

22 września godz. 18:00 Teatr Tańca Caro "We Are"

Choreografia i reżyseria: Jakub Mędrzycki 
Obsada: Teatr Tańca Caro

Spektakl We Are składa się z trzech części. Jego celem jest poruszenie tematów ponadczasowych, z którymi utożsamić się może każdy z nas. 

Pierwsza część Modern Freedom tańczona jest przez wchodzące w dorosły świat tancerki, które mają jeszcze nienaruszoną wrażliwość i nie są świadome przeszkód, jakie czekają je w przyszłości. Choreografia dotyczy wolności na różnych płaszczyznach – wolność myśli, słowa, czynu. Prezentacja nie odpowiada jednak na nurtujące młodych ludzi pytania związane z wolnością, lecz przedstawia problem w wielu różnych aspektach. 

Differences to tytuł drugiej części spektaklu dotyczącej różnic międzyludzkich. Temat poruszony w choreografii zwraca uwagę, że fakt bycia człowiekiem przyćmiewa wszelkie odmienności. Treść ukazana jest w męskiej prezentacji solowej. Finałowa część spektaklu nosi tytuł A Single Girl, World of Imagination. Opowiada ona o dwóch równoległych światach – świecie materialnym i świecie wyobraźni, który człowiek nosi w sobie jako jego prywatną wyspę, na którą może podróżować w każdej chwili. Część ta wykonywana jest przez cztery tancerki i trzech tancerzy. Przekaz zawarty w choreografiach dotyczy nas jako społeczeństwa, jak również każdego z osobna, stąd tytuł We Are.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.