Niedziela, 20.01.2019

Chleba naszego powszedniego daj nam Panie

start 08.11.2018 godz. 19:00

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

koniec 09.11.2018 godz. 23:00

Lokalizacja: Siedlce, Scena Teatralna Miasta Siedlce ul. Bpa I. Świrskiego 31

Edukacyjny spektakl muzyczno - taneczny oparty na tradycji 80-ciu lat wypiekania najsłynniejszego w regionie chleba. Chleb towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów i stanowi źródło zaspokajania głodu. Przez wiele stuleci stał się przedmiotem kultu, biorąc udział w kształtowaniu tradycji i dziedzictwa kulturowego, pełniąc kultowo- symboliczną funkcję. Wzmianki o chlebie możemy już znaleźć w Starym Testamencie. Znany był także w starożytnej Babilonii i Asyrii, Egipcie, Izraelu, Grecji oraz Cesarstwie Rzymskim. 

Spektakl Teatru Tańca Caro przybliży tradycyjny proces pieczenia chleba, powstały na bazie historii 80 lat tradycji wypieku w Siedlcach.


koncept, choreografia: Iwona Maria Orzełowska, zespół
korepetytor baletu: Izabela Orzełowska 
obsada: Teatr Tańca Caro 
w rolach głównych: Eliza Kindziuk, Izabela Orzełowska, Anna Kurowska, Sebastian Piotrowicz, Jakub Chocholski, Jan Kosianko, młodzi – Nina Jarkowska, Maciej Kwiatkowski

Projekt dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. Etno Polska”.

Bezpłatne zaproszenia od 26 października do odbioru w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS (w godz. 11:00 - 19:00)

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.