Niedziela, 20.01.2019

Herbertorium - oratorium do poezji Zbigniewa Herberta

start 11.11.2018 godz. 19:00

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

koniec 11.11.2018 godz. 23:00

Lokalizacja: Siedlce, Scena Teatralna Miasta Siedlce ul. Bpa I. Świrskiego 31

 

"Herbertorium- oratorium do poezji Zbigniewa Herberta" -koncert w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości już 11 listopada o godz. 19:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. Bezpłatne zaproszenia od 29 października dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS.

„Herbertorium” jest dziełem interdyscyplinarnym - łączy w sobie poezję, muzykę i teatr. Spektakl przenosi nas w świat poezji Zbigniew Herberta. Dzięki dobrze dobranym kompozycjom i aranżacjom widz poznaje takie teksty poety jak „Dom”, „Matka”, „Prolog”, „Ornamentatorzy” czy najbardziej znany „Przesłanie Pana Cogito”. Artyści w profesjonalny sposób, z dbałością o wysoką jakość wykonania zaprezentują wybrane dzieła tak ważnego dla Polski twórcy. Ubrani w białe stroje na kształt antycznych tog, wykazują się nowatorską interpretacją utworów poety. Partie wokalne i deklamacje, nadają przedsięwzięciu podniosły ton. Herbert przez współczesnych sobie niezrozumiany, zasłużył na miano „poety wyklętego”. Obecnie jego utwory przeżywają istny renesans - odkrywane na nowo odzyskują metafizyczny wymiar. 

muzyka: Waldemar Koperkiewicz 
wykonanie: Teatr Es, Orkiestra Teatru Es, Chór Miasta Siedlce

Sponsorem głównym koncertu jest PGE Polska Grupa Energetyczna

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.