środa, 30 kwietnia 2025 05:37
Reklama Advertisement

Miękka woda w mieszkaniu – wady i zalety

„Mam twardą wodę”, często zdarza nam się używać tego stwierdzenia. Czy wiemy jednak co właściwie wpływa na to, że woda ma zwiększoną twardość? Twarda woda jest wynikiem dużej zawartości związków wapnia i magnezu. Skutkiem twardej wody jest zwiększona częstotliwość występowania uciążliwego i trudnego do usunięcia kamienia.
  • 23.11.2022 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Miękka woda w mieszkaniu – wady i zalety

Kiedy poziom twardości wody jest znacznie podwyższony, możemy wykorzystać zaawansowany zmiękczacz wody, dzięki któremu skutecznie zmiękczymy wodę w domu.

Jakie są wady i zalety miękkiej wody? Jaki zmiękczacz wody wybrać?

Negatywne skutki twardej wody

Badania wskazują, że twarda woda występuje w bardzo wielu gospodarstwach domowych, nie jest to tylko kwestia dotycząca starego budownictwa, ale w równej mierze dotyka także nowych mieszkań czy domów. Twardość wody wpływa również na jej zapach i smak. Najbardziej uciążliwy jest jednak powstały kamień, który negatywnie wpływa na wygląd baterii i zlewozmywaków a także żywotność sprzętów, które do swojej pracy używają wody, jak ekspresy do kawy, żelazka, parownice, czy czajniki elektryczne.

Twarda woda to również zmniejszenie wydajności systemów grzewczych. W wyniku zwiększonej twardości wody możemy zaobserwować większe zużycie środków chemicznych. Większość ujęć w Polsce charakteryzuje się dużą zawartością magnezu i wapnia, dlatego warto rozważyć inwestycję w zmiękczacz do wody.

Zmiękczacz do wody zalety miękkiej wody:

  • przedłużona żywotność sprzętów AGD

  • brak osadzania się kamienia na bateriach, zlewozmywakach, wannie, czy prysznicu,

  • lepszy smak potraw i napojów na bazie wody

  • większa wydajność instalacji grzewczych

  • miększa woda korzystnie wpływa również na kondycję naszej skóry i paznokci

Czy woda może być za miękka?

Mówi się, że miękka woda jest najkorzystniejsza np. dla instalacji, czy systemów grzewczych i jest to oczywiście prawda. Warto wiedzieć jednak, że możemy mieć styczność również ze zjawiskiem za miękkiej wody, dlatego nie należy jej zmiękczać do tzw. zera. Zbyt miękka woda zostaje całkowicie pozbawiona magnezu i wapnia a dodatkowo wzbogacona jonami sodu, nie jest korzystna dla organizmu, a do tego za miękka woda ma duże właściwości korozyjne.

Ecowater Comfort 400

Zmiękczacz Ecowater Comfort 400 to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w każdym domu, zyskujemy stały dostęp do pozbawionej kamienia, miękkiej wody . Bezawaryjna praca, wysoka skuteczność, duży zbiornik na sól oraz wysoka energooszczędność, to cechy charakterystyczne zmiękczacza Ecowater Comfort 400. Decydując się na to rozwiązanie, nie musimy martwić się o jego obsługę, ponieważ urządzenie nie licząc pierwszego uruchomienia, pracuje praktycznie bez ingerencji użytkownika.

Jak zamontować Ecowater Comfort 400?

Zmiękczacz do wody, musi być zamontowany, w miejscu, które zapewni nam wygodę przeprowadzania serwisu i uzupełnienie soli regenerującej. Ponadto do podłączenia potrzebny będzie dostęp do kanalizacji oraz zasilania elektrycznego. Sam proces instalacji jest na tyle prosty i intuicyjny, że nie będziemy musieli korzystać z pomocy fachowców. Urządzenie zmiękczające wodę, kupimy w profesjonalnych sklepach ze sprzętem do uzdatniania wody, w tym samy miejscu kupi także akcesoria i konieczną do wymiany sól regeneracyjną.
W zestawie znajdziemy 3 rodzaje wężów podłaczeniowych, syfon popłuczyn oraz filtr wstępny.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

--- Artykuł sponsorowany ---


zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Siedlce

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama