Siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne podpisało umowę na zakup gazu ziemnego i sprzedaż wytwarzanego prądu ze spółką PKP Energetyka. Dzięki temu i rozbudowie elektrociepłowni gazowej, PEC staje się znaczącym producentem energii elektrycznej w kraju.
W lipcu przeprowadzono siedem konkursów na stanowiska dyrektorów siedleckich szkół i przedszkoli. W pięciu przypadkach komisje konkursowe uznały, że najlepszymi kandydatami są dotychczasowi dyrektorzy, a w dwóch stanowiska obejmą nowe osoby, nie związane do tej pory z tymi placówkami.
Wczoraj (15.07) około godz. 16.00 dyżurny siedleckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca naszego miasta o przebywającym w samochodzie bez opieki dorosłych małym chłopcu. Obecnie trwa szczegółowe wyjaśnianie przebiegu i okoliczności tego zdarzenia.
W niedzielę, 20 lipca o godz. 10:00 na skwerze Tadeusza Kościuszki w Siedlcach odział PTTK zaprasza na imprezę pod hasłem "Postaci historyczne związane z Siedlcami, patroni ulic". Zachęcamy do zwiedzania Siedlec i poznania miasta z innej perspektywy.
W codziennym zabieganiu nie znajdujemy czasu na refleksję, a lato to idealny moment na to, by zastanowić się nad tym, co się w życiu liczy najbardziej. Sprawdźmy co mieszkańcy cenią najbardziej?
5 lipca w Gródku n/Bugiem odbył się turniej szachowy zaliczany do Grand Prix Siedlec 2014 w szachach. Turniej zgromadził wyjątkowo liczną stawkę 51 zawodników i zawodniczek. Zwyciężył Sławomir Kurpiewski – KSz. Skoczek Siedlce – uzyskując w 7 partiach - 6 pkt.
We wrześniu na deski Sceny Teatralnej Miasta Siedlce powraca Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja". Podczas III już edycji Festiwalu wystawionych zostanie aż 21 spektakli w pięciu pionach artystycznych.
Decyzją z dnia 30 czerwca br. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał Collegium Mazovia uprawnienia do prowadzenia kształcenia na kierunku inżynieria środowiska studiów pierwszego stopnia na Wydziale Nauk Stosowanych. Absolwenci tego kierunku uzyskają uprawnienia budowlane.
Siedleccy policjanci spotkali się z dziećmi, które biorą udział w zorganizowanej przez siedlecki Ośrodek Sportu i Rekreacji ARMS - akcji „Wakacje z OSiR”. W spotkaniu dotyczącym bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji udział wzięła 40-osobowa grupa dzieci z terenu miasta.
W dzisiejszym programie, przedstawimy Siedlce jako miasto przyjazne studentom, którzy stanową aż dziesięć procent mieszkańców.