Odpowiedzą za włamanie oraz kradzież

  • 24.02.2017, 13:01
  • Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
Odpowiedzą za włamanie oraz kradzież
Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do jednej z niezamieszkałych kamienic na terenie Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły elementy metalowe i żeliwne o wartości 2 tys. zł. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Jeden z podejrzanych z „policyjnej celi” trafi bezpośrednio do zakładu karnego. Poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że od początku grudnia ubiegłego roku do chwili obecnej, w jednej z bialskich kamienic doszło do kradzieży z włamaniem. Zdarzenie to, nie zostało wcześniej zgłoszone. Łupem sprawców padły elementy metalowe i żeliwne z pieców kaflowych i grzejników, wartości 2 tys. zł. Elementy te sprzedane zostały przez sprawców w okolicznych punktach skupu złomu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili personalia„ amatorów cudzego mienia”. Mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 30 i 34-lata.

Wczoraj usłyszeli zarzuty. 34-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, w przeszłości był już karany za podobne przestępstwo. Mężczyzna prosto z policyjnej celi trafi do zakładu karnego, gdyż poszukiwany był do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zarzuty usłyszał również 37-latek z Białej Podlaskiej, który odpowiadał będzie za paserstwo. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje Sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe