Odpowiedzą za włamania i kradzieże

  • 27.03.2017, 10:02
  • Ewa Ryłko
Odpowiedzą za włamania i kradzieże
Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży oraz kradzieży włamaniem, do których doszło pod koniec ubiegłego oraz w marcu bieżącego roku na terenie gminy Biała Podlaska. Łupem sprawców padł m.in. olej napędowy, części samochodowe oraz złom. Policjanci odzyskali również cześć skradzionego mienia. 25 i 31-letni mieszkańcy powiatu łosickiego usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Pod koniec ubiegłego roku bialscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieży, do której doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Podlaska. Łupem sprawców padło wówczas ponad 150 litrów oleju napędowego oraz piła spalinowa. Sprawą zajęli się policjanci do walki z przestępstwami przeciwko mieniu. Prowadzone przez nich postępowanie oraz poczynione działania doprowadziły do zatrzymania 2 mieszkańców powiatu łosickiego, mogących mieć związek ze sprawą. 

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego oraz Wisznic ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie 25 i 31-latka. Mężczyźni odpowiadać będą również za dokonanie kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których doszło pod koniec ubiegłego roku oraz w marcu bieżącego, na terenie gminy Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski oraz Łomazy. Łupem sprawców padły wówczas m.in. olej napędowy, części samochodowe oraz złom. W trakcie prowadzonych 
działań policjanci odzyskali także część skradzionego mienia. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 
Ewa Ryłko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe