Historia dla przyszłych pokoleń

  • 10.04.2017, 12:14
20170410_przekazanie_sztandaru_ak_sokolow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sokołowskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru i dokumentacji historycznej Światowego Związku Żołnierzy AK.

Członkowie sokołowskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przez wiele lat poszukiwali i gromadzili zdjęcia, dokumenty i informacje związane z Armią Krajową i walką o suwerenność na ziemi sokołowskiej. Teraz gdy świadków tamtych wydarzeń jest już coraz mniej, zdecydowali o przekazaniu swojego sztandaru Zespołowi Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, natomiast zgromadzonych archiwaliów Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zgromadzone dokumenty mają służyć popularyzowaniu wiedzy o największej podziemnej armii w czasie II wojny światowej.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe