9 – letni bohater uratował swoją mamę

  • 22.02.2016, 08:17
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
9 – letni bohater uratował swoją mamę
17 lutego w godzinach wieczorowych 9–letni chłopiec mieszkający w jednej z miejscowości na terenie gm. Wiśniew dzięki opanowaniu i rozsądkowi uratował życie swojej mamy. Kobieta dostała w domu ataku hipoglikemii i gdy straciła przytomność, jej syn telefonicznie powiadomił służby ratunkowe.

9 – letni bohater uratował swoją mamę 

17 lutego w godzinach wieczorowych 9 – letni chłopiec mieszkający w jednej z miejscowości na terenie gm. Wiśniew dzięki opanowaniu i rozsądkowi uratował życie swojej mamy. Kobieta dostała w domu ataku hipoglikemii i gdy straciła przytomność, jej syn telefonicznie powiadomił służby ratunkowe, a przed ich przyjazdem sam podawał mamie wodę z cukrem.

 

17 lutego do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego na numer alarmowy 112 zadzwonił chłopiec, który prosił o pomoc, gdyż - jak przekazywał - jego mama źle się czuje i mdleje. Na miejsce interwencji natychmiast skierowano służby ratunkowe. Pierwsi pod wskazany adres przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Skórcu, którzy potwierdzili, że 51 – letnia kobieta jest w stanie zamroczenia i nie ma z nią kontaktu. Funkcjonariusze ustalili również, że ww. chora jest na cukrzycę. Przed ich przyjazdem 9 – latek próbował podać matce wodę z rozrobionym cukrem, lecz ze względu na jej stan było do dla malca trudne zadanie. Funkcjonariusze kontynuowali ten zabieg, podając kobiecie osłodzoną wodę. Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia udzielono jej natychmiast niezbędnej pomocy medycznej i chora zaczęła odzyskiwać świadomość, a następnie została zabrana do szpitala. Zdaniem ratowników nagły atak hipoglikemii w realny sposób zagrażał życiu kobiety, lecz dzięki opanowaniu i rozsądkowi jej 9 – letniego syna pomoc nadeszła w samą porę.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe