Policjanci ustalili właścicieli nielegalnej plantacji

  • 27.11.2017, 09:09
  • Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
Policjanci ustalili właścicieli nielegalnej plantacji
Zarzuty usłyszeli dwaj 30-letni mieszkańcy Białej Podlaskiej. Mężczyźni podejrzani są o nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu ujawnili plantację pod koniec września. Zabezpieczyli wówczas 53 rośliny. Mężczyźni nie spodziewali się wizyty mundurowych, gdyż myśleli że konopie zostały im skradzione. Teraz o dalszym losie 30-latków zadecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec września br. policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim ujawnili plantacje konopi indyjskich. Krzewy rosły na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Danówka. Policjanci zabezpieczyli łącznie 53 rośliny oraz kamerkę leśną, przez którą sprawcy doglądali swojej hodowli. Funkcjonariusze rozpoczęli również żmudną pracę operacyjną nad ustaleniem personaliów właścicieli nielegalnej uprawy.

W trakcie prowadzonych czynności ustalili mężczyzn podejrzanych o związek ze sprawą. Okazało się, że są to dwaj 30-letni mieszkańcy Białej Podlaskiej. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich, mundurowi ujawnili niecałe 3 gramy marihuany. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Byli bardzo zaskoczeni całą sytuacją. Myśleli, że ktoś zabrał im te rośliny. Nie podejrzewali iż zostały one zabezpieczone przez policjantów.

W minioną środę mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 5 tysięcy złotych. Teraz o dalszym losie 30-latków zadecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe