Sobota, 15.12.2018

Niezwykła wystawa, niezwykły projekt

  • 11.01.2018, 12:10
  • Bialskie Centrum Kultury
Niezwykła wystawa, niezwykły projekt
Wystawę prac fotograficznych i malarskich  uczestników projektu „Znaki wiary na Podlasiu”  realizowanego przez Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego można obejrzeć w Galerii Lokomotywa  na bialskim dworcu PKP.

Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 34.000 zł.

Zadanie "Znaki wiary na Podlasiu", realizowane w 2017 r. i dofinansowane w ramach programu „Edukacja kulturalna” składało się z powiązanych ze sobą i tworzących spójną całość elementów: warsztatów fotograficznych, malarskich i filmowych, podróży do miejsc kultu religijnego, rozmów ze społeczeństwem zamieszkującym tereny styku kulturowego, przygotowaniem wystawy powarsztatowej oraz dokumentacją realizacji całości zadań projektowych poprzez wydanie albumu składającego się z prac uczestników projektu. Uczestnikami projektu była grupa 30. uczniów bialskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas wycieczki i warsztatów utrwalili oni w swoich pracach najciekawsze ich zdaniem miejsca i charakterystyczne elementy kulturowe Południowego Podlasia. Z prac powstała wystawa zaprezentowana początkowo w Galerii 1 Piętro Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego, która następnie została przeniesiona do Galerii Lokomotywa na bialskim dworcu, gdzie do połowy lutego br. można ją obejrzeć.  Powstał również album dokumentujący przebieg realizacji projektu oraz prezentujący najciekawsze dzieła jego uczestników.

Bialskie Centrum Kultury
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe