WOŚP w Siedlcach

  • 12.01.2018, 11:24
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
WOŚP w Siedlcach
W całym kraju, w tym również na terenie powiatu siedleckiego i miasta Siedlce odbędzie się XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach której będzie powadzona uliczna kwesta pieniędzy. Na terenie miasta Siedlce kwesta będzie prowadzona od godzinach 8.00 – 17.00 przez kilkuosobowe grupy wolontariuszy posiadające imienne identyfikatory oraz zaplombowane puszki.

Po godzinie 17.00 kwesta będzie prowadzona tylko na Placu Gen. Sikorskiego. Sztab WOŚP znajdować się będzie w Sali Podlasie przy ul. Sienkiewicza 63 w Siedlcach. Ponadto w godzinach 19.00 – 20.30 na terenie Placu Gen. Sikorskiego odbędzie się  koncert muzyczny w ramach XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstęp na imprezę będzie wolny, w jej trakcie będą odbywały się występy artystyczne, licytacje i zbiórka pieniędzy.  Na zakończenie imprezy około godziny 20.00 tradycyjnie pokaz pirotechniczny sztucznych ogni „Światełko do nieba”. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują, że wśród kwestujących wolontariuszy przeważają osoby nieletnie, które mogą łatwo stać się ofiarami kradzieży i rozbojów. W związku z powyższym zaplanowano większą ilość patroli na terenie miasta, zarówno umundurowanych jak i operacyjnych. Policjanci zajmą się zapewnieniem bezpieczeństwa kwestującym na terenie Siedlec wolontariuszom. Dzięki zwiększonej liczbie partoli  szybciej zgłosimy funkcjonariuszom niepokojącą nas sytuację lub zdarzenie wymagające interwencji policji (policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery tel.: 997, 112. Apelujemy także do wolontariuszy aby prowadzili zbiórkę pieniędzy w grupach lub pod opieką osób dorosłych oraz w bezpiecznych miejscach przy centrach handlowych, miejscach objętych monitoringiem, o dużym natężeniu ruchu, w miejscach dobrze oświetlonych. Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek i bezpiecznego powrotu do sztabu WOŚP.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe