Środa, 16.01.2019

Zofia Osińska przeżyła 106 lat. Była najstarszą bialczanką

  • 7.02.2018, 11:00
2018_02_07_zofia_osinska.mp4
Zofia Osińska odeszła spokojnie w wieku 106 lat.

Zofia Osińska urodziła się 12 maja 1911 roku we wsi Poddudy (obecnie okolice Mińska na Białorusi). W czasie II wojny światowej została wywieziona wraz z rodziną na Syberię, gdzie w obozie dla kobiet pomagała lekarzowi. Do Białej Podlaskiej przyjechała w latach 50.
Najstarsza bialczanka pracowała m.in. w bialskich restauracjach – Podlasiance i Stylowej. Tajemnicę swojej długowieczności upatrywała w ciężkiej pracy i harcie ducha. Nie poddawała się przeciwnościom losu. Od przeszło 30 lat była wdową. Opiekowała się nią kuzynka Jadwiga Sucharzewska. Pani Zofia zmarła w spokoju 1 lutego po przeżyciu 106 lat. Była najstarszą mieszkanką Białej Podlaskiej. 

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe