piątek, 26 kwietnia 2024 22:38

Pucharowe zwycięstwo Pogoni

W rundzie wstępnej piłkarskiego Pucharu Polski, Pogoń Siedlce po bramce Konrada Wrzesińskiego wygrała 1:0 na wyjeździe z Odrą Opole. W sobotę, 25 lipca o godz. 17.30 w I rundzie PP zagrają z Arką w Gdyni.

W rundzie wstępnej piłkarskiego Pucharu Polski Pogoń Siedlce po bramce Konrada Wrzesińskiego wygrała 1:0 na wyjeździe z Odrą Opole. W sobotę, 25 lipca o godz. 17.30, w I rundzie PP zagrają z Arką w Gdyni.

Pierwsze minuty spotkania toczyły się przy przewadze gospodarzy. Siedlczanie ograniczyli się do długich piłek do przodu, ale nie przynosiło to korzyści w postaci sytuacji bramkowych. Pogoń powinna objąć prowadzenie w 21. minucie, kiedy to golkiper gospodarzy Tobiasz Weinzettel sfaulował jednego z siedlczan w polu karnym i arbiter wskazał na „jedenastkę”. Rzutu karnego nie wykorzystał niestety napastnik Pogoni Piotr Krawczyk. Po zmarnowanej jedenastce siedlczanie przejęli inicjatywę i próbowali zmienić wynik meczu. W 29 minucie szansę dla opolan miał Janusz Gancarczyk, jednak na raty nie umiał umieścić piłki w bramce Rafała Misztala. W końcówce pierwszej połowy Pogoń ponownie miała szansę na objęcie prowadzenia, ale strzał Adriana Dziubińskiego obronił Weinzettel, a Piotr Krawczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Pierwszą groźną sytuację dla Odry w drugiej połowie stworzył sobie Mateusz Gancarczyk, lecz świetnie w bramce spisał się Rafał Misztal. Za chwilę szansę na gola miał Janusz Gancarczyk, dobrze jednak zachowali się siedleccy obrońcy. Pogoń także miała swoje sytuacje, a mianowicie Dawid Dzięgielewski uderzył w poprzeczkę, a Piotr Krawczyk trafił w golkipera Odry. Szczęście uśmiechnęło się do siedlczan w 72 minucie. Piłkę w polu karnym otrzymał Konrad Wrzesiński i na raty pokonał dobrze spisującego się bramkarza opolan. Siedlczanie do końca meczu bronili korzystnego wyniku i się im to udało.
Puchar Polski - runda wstępna
Odra Opole – Pogoń Siedlce 0:1 (0:0). Bramka: Konrad Wrzesiński 72 minuta. Pogoń: Rafał Misztal – Sebastian Krawczyk, Rafał Zembrowski, Daniel Dybiec, Konrad Wrzesiński – Michał Ogrodnik, Adrian Dziubiński, Marcin Paczkowski, Krzysztof Bodziony (89’ Kamil Dmowski), Dawid Dzięgielewski (90’ Łukasz Wójcik) – Piotr Krawczyk.