Środa, 16.01.2019

Dzienne Domy Wsparcia

  • 8.02.2018, 14:30 (aktualizacja 09.02.2018 10:09)
  • Ewa Ryłko
Dzienne Domy Wsparcia
Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. w terminie 01.01.2018-30.06.2020 realizuje projekt współfinansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „W Centrum harmonii ze światem. Wsparcie deinstytucjonalizacji opieki nad osobami zależnymi z chorobą psychiczną jako alternatywna forma opieki nad osobami niesamodzielnymi, w tym starszymi z terenu woj. mazowieckiego”, realizowanego w Oleśnicy, Żelechowie, Ceranowie, Mińsku Mazowieckim i Siedlcach.

Przedmiotem projektu jest stworzenie form dziennego wsparcia dla osób niesamodzielnych z zaburzeniami psychicznymi dla osób pełnoletnich, a w szczególności tych powyżej 65 r. ż. w celu zapobiegania umieszczaniu w/w osób w zakładach stacjonarnych.

Dzienne Domy Wsparcia będą czynne w godzinach 8.00-16.00. W okresie dwuletniego funkcjonowania każda placówka obejmie opieką co najmniej 80 osób. Czas udziału w projekcie oraz rodzaj udzielanych świadczeń dla podopiecznych określony zostanie w Indywidualnym Planie Opieki uwzględniającym potrzeby i możliwości pacjenta. Czas udziału uczestnika w projekcie nie będzie krótszy niż 30 dni roboczych i nie dłuższy niż 260 dni roboczych.

Formy wsparcia, jakimi zostają objęci uczestnicy projektu:

  • opieka medyczna
  • opieka terapeutyczną
  • różnorodne formy terapii zajęciowej
  • transport
  • edukacja pacjentów i ich rodzin
  • warsztaty wyjazdowe
  • teleopieka

Zamierzamy poprawić samodzielność życiową pacjentów, ich stan zdrowia, zapobiegać wczesnym powikłaniom poszpitalnym, zwiększyć ich udział w życiu społecznym oraz wyedukować i wesprzeć pacjentów i ich rodziny.

Projekt zakłada wprowadzenie TELEOPIEKI, jako nowej formy wsparcia opieki nad uczestnikami oraz ich rodzinami. W ramach tego działania beneficjenci otrzymają telefon z zainstalowaną aplikacją. Pozwoli to na zagwarantowanie w ustalonym czasie bezpieczeństwa uczestnikom w kryzysowych sytuacjach. Niezwykle cenny będzie także system powiadomień o zażywaniu leków. Telefon umożliwi wgląd do harmonogramu zajęć.

Planowane są także TELEKONSULTACJE specjalistyczne z rodzinami podopiecznych, będące wsparciem w określonym czasie w razie wystąpienia doraźnych i trudnych sytuacji kryzysowych. Rodziny otrzymają pomoc w zakresie postępowania ze swoimi chorymi bliskimi

Rekrutacja pacjentów:

Koordynator projektu: Sylwia Kurkus-Korycińska, tel. 509 927 446,

email: [email protected], www.centrum.med.pl

Ewa Ryłko
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe