Środa, 16.01.2019

Nowy komiks znanego bialskiego rysownika

  • 12.02.2018, 11:50
2018_02_12_nowy_komiks.mp4
Tej kreski nie da się pomylić. Bialczanin, Mieczysław Skalimowski stworzył nowy komiks.

Znany Bialski rysownik Mieczysław Skalimowski stworzył nowy komiks. „Dzieniewicze” to jego najnowsze dzieło, które powstawało przez kilka ostatnich lat. Związane jest z wojennymi i powojennymi losami jego rodziny. W szczególności matki artysty. Anna jako kilkunastoletnia dziewczyna zostaje wywieziona na roboty przymusowe do Prus. Trudny okres, wypełniony tęsknotą za krainą dzieciństwa, nastolatka przetrwa dzięki wierze w to, że najbliżsi nie zostawią jej samej. 
To nie pierwsza tego typu praca wykonana przez Skalimowskiego. Pierwszym była  praca pod tytułem „Biała Podlaska - historia miasta w komiksie”. Powstał on w wyniku obserwacji potrzeb młodych odbiorców i skierowanie ich na tematy związane z regionem i historią. Drugi to praca w formie przewodnika „Spacerkiem po Białej Podlaskiej”.
Artysta zapowiedział, że nie jest to jego ostatnie słowo. Ma kilka rozpoczętych projektów.

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe