Środa, 16.01.2019

Policjanci z wyrokami

  • 12.02.2018, 11:54 (aktualizacja 12.02.2018 12:35)
2018_02_12_policjanci.mp4
Bili służbowymi pałkami, polewali wodą i razili paralizatorem.

Wiesław P., Adam Ch., Grzegorz P i Jarosława K. którzy w 2012 roku pełnili służbę w siedleckiej policji  usłyszeli bezwzględne wyroki od roku i trzech miesięcy do dwóch lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Wobec Grzegorza R. sąd w Ostrowie Wielkopolskim orzekł  wyrok roku więzienia w zawieszeniu. Pomimo, że policjanci nie przyznawali się do winy sąd uznał, że naczelnik wydziału dochodzeniowo-śledczego siedleckiej komendy policji i czterej jego podwładni dopuścili się wymuszania zeznań poprzez znęcanie się zarówno fizyczne jak i psychiczne nad trzema mężczyznami zatrzymanymi w sierpniu 2012 w Siedlcach, po napadzie na jubilera. Tydzień po przesłuchaniach  jeden z zatrzymanych 19 letni Jędrzej K. popełnił samobójstwo. Sąd orzekł, że nie wynikało ono jednak w winy policjantów. 

Winnych pobicia policjantów sąd zobowiązał do wypłaty 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia rodzicom nieżyjącego Jędrzeja K. Obciążył ich także kosztami sądowymi, które pochłonęły ponad 30 tysięcy złotych. Wobec mężczyzn zasądzono też zakazy pracy w policji od 3 do 5 lat. Wyrok sądu nie jest prawomocny. Na odwołanie się od wyroku policjanci mają czas do 13 lutego. Najprawdopodobniej z tego prawa skorzystają.

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe