Z Sesji Rady Miasta Siedlce

  • 26.02.2018, 10:40
2018_02_26_sesja_rady_miasta.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Centrum Przesiadkowe, pensje nauczycieli, zniżki w żłobku miejskim, plan opieki nad bezdomnymi zwierzętami – to główne punkty lutowej sesji Rady Miasta Siedlce.

Na ostatniej sesji Rada Miasta Siedlce przyjęła  „Plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2018 – 2021” przedstawiony przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Siedlec. Ceny dla odbiorców mimo licznych planowanych inwestycji nie wzrosną. 
Radni zaakceptowali też plany Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego które zakładają, że w mieście przybędzie 5 przystanków autobusowych mających umozliwić dojazd komunikacją miejską do miejsc pracy pracownikom Stadlera. Uchwalono też, że w 2018 roku Miasto Siedlce wyda na program zapobiegania bezdomności zwierząt blisko 440 tysięcy złotych. 
Radni zaakceptowali większą o 1 mln 615 tys. zł. od kosztorysu inwestorskiego, ofertę wykonawcy Centrum Przesiadkowego. Wpłynęły 2 oferty od wykonawców, ale Miasto wybrało tę droższą o 200 tys. zł., gdyż przyjęto, iż istotny jest - poza ceną - też 2-i element: dłuższa, 10-letnia gwarancja wykonawcy. Wartość całej inwestycji to ponad 13,5 mln zł., a dofinansowanie unijne wynosi 80% inwestycji, tj. ponad 11 mln zł. 

Mocną przewagą 18 głosów radni poparli zwiększenie wydatków na Centrum Przesiadkowe. Umowa z wykonawcą będzie mogła tym samym  zostać zostać zawarta już 1 marca. 
Budowa Centrum Przesiadkowego  zostanie ukończona do 30 września. 
Radni doprecyzowali też regulacje dotyczące systemu zniżek w opłacie za pobyt dziecka w żłobku miejskim. Od września 2017 r. opłata  wynosi 160 zł a część rodziców może też korzystać z 25% zniżki. 

Podczas sesji zaakceptowano też sprawozdanie z wysokości pensji nauczycieli. Z danych Wydziału Edukacji wynika, że miasto wypłaciło w 2017 roku nauczycielom ponad średnie ustawowe wynagrodzenia, a wbrew opiniom o najnowszej reformie edukacji w Siedleckich szkołach przybyło etatów. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe