Wtorek, 11.12.2018

spoKREWnieni służbą

  • 9.03.2018, 10:36
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
spoKREWnieni służbą
1 marca 2018 r. zainaugurowana została ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą", której celem jest zbiórka krwi dla chorych i ofiar wypadków.

Akcja miała na celu oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym poprzez honorowe oddawanie krwi. 8 marca przed Komendą Miejską Policji w Siedlcach stanął ambulans - mobilny punkt  poboru krwi potocznie nazywany „krwiobusem”. Od rana policjanci, funkcjonariusze służby więziennej oraz strażacy oddawali  krew. Jako jedni z pierwszych, na  fotelach ambulansu ,zasiedli  Komendant oraz Zastępcy Komendanta  Miejskiego Policji . Dobry przykład zadziałał , bo w sumie krew oddało wczoraj  49 osób. Zbiórka krwi zakończyła się wynikiem ponad 20 litów oddanej  krwi. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała Kierownik siedleckiego  Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lek. Janina Wójcikowska, która także osobiście badała każdego z  ochotników. Panie pielęgniarki  przez  kilka godzin pracowały  bez przerwy.  Po zakończeniu akcji  Komendanci  siedleckiej policji z okazji Dnia Kobiet, złożyli obsłudze ambulansu życzenia, wręczyli kwiaty oraz naszą maskotkę „komisarza Jacka”.  Akcja wzbudziła spore zainteresowanie mediów. Mamy nadzieję, że dzięki obecności mediów  idea  honorowego krwiodawstwa stanie się jeszcze bardziej popularna  i zyskamy nowych ochotników.  Po raz kolejny przypomnijmy, że  chętni do oddania swojej krwi dla ratowania osób poszkodowanych w wypadkach oraz ciężko chorych mogą to uczynić w Terenowym Oddziale Nr 46 Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Formińskiego 14 w Siedlcach, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 13.00. W momencie zgłoszenia się w ww. punkcie w celu oddania krwi, oddający powinni poinformować personel medyczny, że działają w ramach akcji "spoKREWnieni służbą". Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w planowanej akcji choćby z tego powodu, że każdy z nas może paść ofiarą wypadku lub poważnej choroby.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe