Z sesji Rady Miasta Siedlce

  • 26.03.2018, 12:17
2018_03_26_sesja_rady_miasta.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sprawozdanie na temat bezpieczeństwa, nowy plan zagospodarowania dla działki po kamienicach w centrum Siedlec i podział miasta na okręgi wyborcze. Odbyła się 47 sesja Rady Miasta Siedlce.

Podczas sesji rady miasta Siedlce przyjęto m.in informację na temat stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w 2017 r. Tendencja spadkowa najbardziej dokuczliwych przestępstw w Mieście utrzymuje się już kolejny rok. Radni zgodzili się też na opracowanie zupełnie nowego planu zagospodarowania przestrzennego w kwartale ulic: Floriańska-Sienkiewicza-Kilińskiego-Pułaskiego, który sprzyjać ma znalezieniu nabywcy na ten teren.  Wprowadzając korekty do budżetu zareagowano też na pilne potrzeby związane z wymaganiami sanitarno-technicznymi w szkołach i przedszkolach. Radni przyjęli sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w 2017 roku. Wynika z niego, ze spada liczba rodzin korzystających z pomocy społecznej w Siedlcach. Przyczyną tego zjawiska jest  programu 500+. Wzrasta natomiast liczba starszych osób, dysponujących dochodami na poziomie 800/900 zł., korzystających z usług opiekuńczych.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe