Wtorek, 11.12.2018

Tydzień Miłosierdzia w Caritas Diecezji Siedleckiej

  • 9.04.2018, 12:58
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
Tydzień Miłosierdzia w Caritas Diecezji Siedleckiej
Niedziela 8 kwietnia 2018 r., zwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego, jest Świętem Patronalnym Caritas i rozpoczęła w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia.

Tegoroczne hasło tego wyjątkowego tygodnia brzmi „Mocni w Duchu Świętym”. Wspólna modlitwa, dzień otwarty, warsztaty i zjazd pracowników i wolontariuszy – to tylko część wydarzeń, które dla mieszkańców diecezji przygotowała Caritas Diecezji Siedleckiej.

Święto Miłosierdzia Bożego wprowadził dla wszystkich diecezji w Polsce św. Jan Paweł II w 1995 roku, a w 2000 roku zostało ono ogłoszone dla całego Kościoła. Po raz kolejny, i w tym roku, Konferencja Episkopatu Polski wystosowała z tej okazji List Pasterski.

W Niedzielę Miłosierdzia w kościołach diecezji siedleckiej można było podzielić się swoją ofiarą na tacę, by wspomóc dzieła miłosierdzia, poprzez które – w ciągu całego roku - Caritas Diecezjalna wspiera osoby w najcięższej sytuacji materialnej i życiowej.

Udział w Tygodniu Miłosierdzia to zarówno zaproszenie, aby samemu doświadczyć Bożego miłosierdzia, ale także zachęta, by wysławiać w tej tajemnicy Boga oraz okazywać je człowiekowi będącemu w potrzebie.

Harmonogram Tygodnia Miłosierdzia w Caritas Diecezji Siedleckiej dostępny jest na stronie www.siedlce.caritas.pl. Więcej informacji udziela: ks. Paweł Wojdat, zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej, pod nr tel. 796-020-585.

Caritas Diecezji Siedleckiej
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe