Wtorek, 11.12.2018

Rocznica Katastrofy Smoleńskiej w Siedlcach

  • 11.04.2018, 12:27
Rocznica Katastrofy Smoleńskiej w Siedlcach
Wielu siedlczan pamiętało o rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Minęło osiem lat od katastrofy samolotu Tu-154M, którym 10 kwietnia 2010 r. polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią leciała na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Zginęło wówczas 96 osób, przedstawicieli najwyższych władz państwowych, parlamentarzystów, dowódców wojskowych, duchownych, kombatantów, ludzi świata kultury.
We wtorek, 10 kwietnia w Siedlcach, podobnie jak w wielu innych miastach Polski, odbyły się symboliczne uroczystości upamiętniające tę najstraszniejszą we współczesnej Polsce tragedię. Obchody o godz. 8.15 przed kościołem Św. Stanisława BM i przy replice tablicy smoleńskiej, rozpoczął hymn państwowy i apel pamięci - odczytano nazwiska poległych w katastrofie osób. Licznie zgromadzona młodzież i delegacje władz i instytucji państwowych złożyły kwiaty pod repliką Tablicy Smoleńskiej.

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kudelski w.
kudelski w. 12.04.2018, 17:56
Przestańcie już z tym upajaniem się nekrofilią.

Pozostałe