Wtorek, 11.12.2018

Dzień Ziemi

  • 16.04.2018, 10:14 (aktualizacja 16.04.2018 10:20)
  • Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach
Dzień Ziemi
22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie weźmie udział w obchodach Dnia Ziemi.

Bądź jednym z nich. Zrób coś dobrego dla naszej planety. Przyjdź wraz z całą rodziną nad Zalew „Muchawka” i weź udział w Dniu Ziemi organizowanym przez Zakład Utylizacji Odpadów
w Siedlcach w ramach kampanii Siedlce? Naturalnie!

W sobotę 21 kwietnia od godziny 14:00 odbędzie się wielkie sprzątanie Zalewu. Akcję koordynują członkowie Okręgowego Związku Wędkarskiego Koło Nr 1 Siedlce Miasto. Jak można pomóc? Wszyscy lubimy spędzać czas nad zalewem, posprzątajmy razem ten akwen i przygotujmy nasz Zalew na lato.

W niedzielne popołudnie zapraszamy nad Zalew całe rodziny, a każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Od godziny 13:00 odbywać się będą warsztaty i zabawy ekologiczne dla dzieci. Prowadzona będzie także zbiórka butelek PET – za 1 kg zgniecionych butelek PET, otrzymamy 1 sadzonkę. Hasło tegorocznego Światowego Dnia Ziemi dotyczy znacznej redukcji zanieczyszczeń plastikowych - "Koniec zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych."

Stoiska informacyjne i kramy ze zdrową żywnością na pewno przyciągną licznych amatorów.
Będzie też możliwość poznania podopiecznych „Zwierzolubów z Siedlec”, wyjść z nimi na krótki spacer czy ofiarować karmę.

Punktualnie o 15:00 startuje Rodzinny Bieg dla Ziemi dookoła Zalewu. Forma udziału jest dowolna - bieg, marszobieg czy marsz z kijkami. Nie są to zawody, a wspólny rekreacyjny Bieg dla osób w każdym wieku od juniora po seniora. Dystans do pokonania to ok. 3 km.
Udział dla wszystkich chętnych jest bezpłatny. Zapisy prowadzone będą od godziny 13:00, a pierwsze 400 osób otrzyma pakiet z pamiątkową koszulką i medalem. Ciekawostka! Koszulka pochodzi z recyklingu, co oznacza, że w całości została wyprodukowana z surowców wtórnych.

O godzinie 18:00 zaplanowana jest plenerowa projekcja niezwykłego filmu przyrodniczego „Królestwo” (reż. Jacques Perrin – twórca m. in. „Mikrokosmosu” i „Makrokosmosu”).
Ten film zobaczyć powinien każdy, przynajmniej raz. Niesamowita opowieść od dzikiej prapuszczy do współczesności ukazana oczami jej mieszkańców.

Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe