Niedziela, 20.01.2019

Uczniowie z Siedlec pierwsi w kraju z cyfrową legitymacją

  • 11.05.2018, 11:40 (aktualizacja 11.05.2018 13:17)
20180511-20180509-c-211-uczniowie_z_siedlec_pierwsi_w_kraju_z_cyfrowa_ligitymacja.mp4
Od września uczniowie "Trójki", "Elektryka" I studenci siedleckiego uniwersytetu, wezmą udział w pilotażu projektu Ministerstwa Cyfryzacji: - mLegitymacja Szkolna. 

Dziś przy sobie telefon ma prawie każdy młody człowiek. Z dokumentami bywa różnie, dlatego wprowadzenie cyfrowej legitymacji szkolnej to wymóg czasu. Takie rozwiązanie w Siedlcach testować będzie ministerstwo Cyfryzacji. W tej sprawie zawarto stosowne porozumienie. 
W pilotażowym projekcie udział wezmą Szkoła Podstawowa nr 3 i Zespół Szkół nr 1 w Siedlcach oraz uniwersytet. Dzięki temu  powstanie prototyp mLegitymacji. 
Siedlce nie po raz pierwszy są miejscem testów innowacyjnych rozwiązań. Miejskie instytucje i szkoły od lat korzystają z rozbudowanej sieci szerokopasmowego Internetu i bezpłatnej telefonii. W mieście prowadzony jest też m.in. pilotaż e-recept, niebawem powstaną też pierwsze testowe stacje ładujące samochody elektryczne. 

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe