Niedziela, 20.01.2019

Jarmark Świętego Stanisława za nami

  • 14.05.2018, 09:35
2018_05_14_jarmark.mp4
Pachnące wypieki, wędliny, miody i sery z różnych zakątków polski i zza wschodniej granicy a także rękodzieło i sztuka ludowa czekały na mieszkańców Siedlcach podczas Jarmarku Świętego Stanisława.

Ponad 200 kupców z różnych regionów Polski, z Białorusi i z Ukrainy zjechało do Siedlec na imieniny patrona miasta. Na jarmarku znaleźć można było stoiska rękodzielników i sztuki ludowej a także uginające się pod ciężarem wędlin, serów, pieczywa i słodkości stoiska.  Podczas warsztatów prezentowane są też ginące zawody rzemieślnicze. Każdy mógł spróbować swoich sił w pracy na kole garncarskim.  Tradycyjnie pierwszego dnia prezentowały się szkoły podczas targów edukacyjnych i leśnicy podczas regionalnego święta lasu. Odbyła się też Kulinariada, czyli konkurs na najsmaczniejsza potrawę charakterystyczną dla regionu siedleckiego. W sobotę można było zobaczyć i posłuchać koncertów folkowych.  jutro zaplanowano koncerty muzyki folkowej. Jarmark odbywa się na placu generała Sikorskiego. 

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe