Niedziela, 20.01.2019

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych!

  • 16.05.2018, 11:02
  • Urząd Miasta Siedlce
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych!
Trwa nabór do siedleckich szkół ponadgimnazjalnych. Na decyzję o potencjalnej, przyszłej pracy gimnazjalistom pozostało niespełna 3 dni. W Siedlcach przygotowanych jest 2020 miejsc we wszystkich typach szkół ponadgimnazjalnych.

Rekrutacja do szkół rozpoczęła się 10 maja. Łącznie w Mieście przygotowanych jest 880 miejsc w liceach, 840 w technikach oraz 300 w szkołach branżowych I stopnia, w tym np. w Zakładach Doskonalenia Zawodowego, prowadzonych przez Miasto Siedlce i inne podmioty edukacyjno-oświatowe.

Osiemdziesiąt pięć procent miejsc, tj. 1730 z 2020-u, Miasto przygotowało samodzielnie (oświata jest zadaniem własnym gminy). W "miejskich" szkołach mamy więc 730 miejsc w liceach (42% wszystkich), 750 w technikach (43%) i 250 w branżowych (15%). Jak widać - ten trend ukształtował się w ostatnich 2/3 latach - mamy więcej szkół przygotowujących do konkretnych zawodów, niż kształcących na poziomie ogólnym. W szkołach prowadzonych przez inne podmioty niż Miasto, najwięcej mamy miejsc w liceach (150), potem w technikach (90). W szkołach branżowych przygotowano 50 miejsc.

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w Mieście odbywa się elektronicznie (link:). - Aby szybko i bezproblemowo każdy uczeń mógł wybrać szkołę i zawód, od ponad 15. lat w naszym Mieście rekrutacja odbywa się w ten sposób - wyjaśnia naczelnik Wydziału Edukacji UM Sławomir Kurpiewski- Jeszcze w gimnazjum każdemu uczniowi założono konto w systemie i przekazano login i hasło. Każdy samodzielnie w jednym miejscu, wybiera szkołę i zawód - uzupełnia naczelnik Kurpiewski.

Uczniowie mogą wybrać maksymalnie 3 szkoły i oddział, w którym chcą się uczyć. Ci spoza Siedlec mają również elektroniczną, ale nieco dłuższą ścieżkę rekrutacji w  systemie.

W Siedlcach uczniowie, po otwarciu w ubiegłym i tym roku nowych klas patronackich m.in. w "Elektryku", czy "Kolejówce" mogą wybierać w ofercie blisko 30 zawodów (aktualna lista zawodów). Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych potrwa do 18 maja.

Urząd Miasta Siedlce
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe