„Widzę-Rozmawiam-Reaguję”

  • 30.05.2018, 14:34
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
„Widzę-Rozmawiam-Reaguję”
Od 2014 r. Komenda Miejska  Policji w Siedlcach współdziałając z IPA Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji Region Siedlce, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach, Szkołą Podstawową nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach prowadzi kampanię dotycząca ochrony młodzieży przed zagrożeniami współczesności.

Podsumowaniem wspomnianego przedsięwzięcia była konferencja, która odbyła się 29 maja w Centrum Kultury i Sztuki im. A.Meżeryckiego w Siedlcach .

Temat ochrony młodzieży przed zagrożeniami współczesności nie znika w Siedlcach z pola zainteresowania. Konferencja została zorganizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce Pana Wojciecha Kudelskiego. Głównym celem konferencji było zwrócenie uwagi na nietypowe zachowania młodych ludzi, zminimalizowanie wśród młodzieży ryzykownych zachowań oraz uświadomienie ich skutków. Z referatami wystąpili specjaliści zajmujący się poruszaną tematyką: nowymi rodzajami narkotyków, rozpoznawaniem objawów u osób zażywających dopalacze a także zagrożeniami występującymi w internecie, uzależnieniami multimedialnymi m. in. prof.Mariusz Jędrzejko z Centrum profilaktyki Społecznej oraz mł. insp.Mariusz Lenczewski z Biura  do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego ogłoszonego w trakcie kampanii. Uczniowie  siedleckich szkół zaprezentowali prace plastyczne tematycznie związane z zagadnieniem cyberprzemocy. Ponadto uczestnicy konferencji obejrzeli  spektakl edukacyjny „ Wyrwani z sieci” przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Siedlcach, które wspaniale przygotowała do występu ich nauczycielka pani Agnieszka Krusińska. We wszystkich organizowanych w trakcie Kampanii konferencjach biorą udział przedstawiciele szkół (nauczyciele i rodzice), instytucji z terenu miasta oraz gminy Siedlce pracownicy instytucji samorządowych,ośrodków pomocy społecznej, kuratorzy sądowi, przedstawiciele służb mundurowych oraz stowarzyszeń. We wczorajszej konferencji uczestniczyło ponad 200 osób , wygłaszane  prelekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Należy podkreślić , że  konferencja to podsumowanie działań podejmowanych  w ramach przedmiotowej Kampanii, które stanowią spotkania z uczniami, ale także radami pedagogicznymi oraz rodzicami koordynatorów tj. sierż. Małgorzaty Mazurek z Zespołu ds.Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz pani Moniki Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach. Spotkania objęły wszystkie szkoły podstawowe (przede wszystkim klasy gimnazjalne) oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu Miasta Siedlce.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zainteresowana
Zainteresowana 01.06.2018, 18:50
Spektakl edukacyjny „Wyrwani z sieci” został przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 11 w Siedlcach, które zostały przygotowane przez p. IWONĘ MOSKWIAK i p. Agnieszkę Krusińską.

Pozostałe