Niedziela, 20.01.2019

„Trzy Kultury” w Kotuniu

  • 8.06.2018, 11:41
20180608-20180605-c-223-trzy_kultury_w_kotuniu.mp4
W ramach projektu "Trzech Kultur", który jest finansowany przez Międzynarodową Organizację - Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży z siedzibą w Warszawie i Berlinie oraz Wójta Gminy Kotuń Grzegorza Górala  uczniowie i nauczyciele trzech szkół spotkali się w Kotuniu.

Szkoła Podstawowa im. B. Arcta w Kotuniu od 11 lat prowadzi współpracę i wymianę młodzieży z Gimnazjum Krzemienieckim na Ukrainie w Krzemieńcu, a także od 8 lat współpracę i wymianę młodzieży ze szkołą w Botzow w Niemczech. W ubiegłym roku Wójt Gminy Kotuń podpisał umowę o współpracy z gminą Wesełe na Zaporożu (na Ukrainie). W ramach współpracy Szkoła Podstawowa organizuje międzynarodową wymianę młodzieży i wypoczynek letni dla uczniów trzech szkół. W ramach ostatniego pobytu rówieśników dzieci z sąsiednich państw w szkole odbyły się uroczystości, na które zaproszono przedstawicieli władz Gminy Kotuń i sąsiednich gmin oraz  Kuratorium Oświaty. W czasie uroczystości dzieci z poszczególnych krajów zaprezentowały narodowe pieśni, tańce i stroje regionalne. Polska młodzież wykonała Poloneza a Ukraińcy, zatańczyli w strojach ludowych i przekazali dyrektor Szkoły w Kotuniu symboliczny bochen chleba. Niemcy przygotowali prezentację tańca współczesnego a po nim pokaz tradycyjnej zabawy swoich rówieśników. Ponadto w trakcie pobytu w Polsce na młodzież czekały wspólne wycieczki i ciekawe zajęciach na terenie szkoły.

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe