Niedziela, 20.01.2019

Międzynarodowe sukcesy bialskich tancerzy

  • 11.06.2018, 12:35
  • Bialskie Centrum Kultury
Międzynarodowe sukcesy bialskich tancerzy
50 osobowa grupa bialskich tancerzy z Dance Academy Studio reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Bialczanie kolejny raz pokazali klasę zdobywając 4 cenne puchary.

W dniach 9 i 10 czerwca 2018 r. na terenie Kompleksu Hotelowego "Nad Zalewem" w Wasilkowie, trwał największy w Polsce, 44 Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego.

W imprezie wzięło udział przeszło 1500 utalentowanych uczestników z Polski i innych krajów. Wśród znamienitej konkurencji znaleźli się wielokrotni mistrzowie Polski, Europy i Świata. Na tym prestiżowym festiwalu nie zabrakło tancerzy z Dance Acaemy Studio. Uczestnicy turnieju mieli możliwość rywalizować w licznych kategoriach tanecznych tj. disco dance, hip hop,jazz, modern, z podziałem na kategorie wiekowe: do 11 lat, do 15 lat, powyżej 15 lat prezentując się solo, w duetach, mini formacjach i formacjach. Tancerzy oceniało profesjonalne jury min. Paweł Potępa (Absolwent Krakowskiej Szkoły Baletowej. Dyplomowany instruktor tańca współczesnego), Bernadetta Boguńska (trener wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i świata Akademii Tańca Szał, choreograf spektakli tanecznych oraz choreograf programów TV:Mam Talent, Got to dance, Mali giganci,) Joanna Filipczuk (instruktor Studia tańca Hocus, mistrzów świata contemporary ballet).
Warto wspomnieć, że Dance Academy Studio kolejny raz reprezentowało miasto Biała Podlaska na prestiżowym turnieju tańca. Tylko w tym sezonie wytańczyli przeszło 25 pucharów i 150 medali na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tańca.

Dance Academy Studio to szkoła tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Grupa za rok będzie świętowała swój jubileusz 10-cio lecia. Mimo krótkiego stażu tancerze mają na swoim koncie ponad 350 tytułów wytańczonych na licznych konkursach tańca. Instruktorem grupy jest Karolina Brodzik-Zaremba. Od września ruszają nabory do wszystkich grup tanecznych DAS.

Bialskie Centrum Kultury
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe